Celem studiów jest nabycie lub poszerzenie wiedzy dotyczącej systemów ERP, w szczególności ich oprogramowywania i wdrażania w przedsiębiorstwie. Program nauczania obejmuje zagadnienia związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem, projektami i procesami biznesowymi, niezbędne do zrozumienia miejsca systemów ERP w przedsiębiorstwie oraz sposobu ich wdrażania, jak również zagadnienia związane z instalacją, administracją i oprogramowywaniem systemów ERP na przykładzie systemu ERP Microsoft Dynamics AX.
Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji w zakresie systemów ERP. Idealni kandydaci to osoby zajmujące stanowiska techniczne, na których pracują obecnie z systemami ERP, będą pracować z nimi w najbliższej przyszłości lub też planują ubiegać się o takie stanowisko.
Program przewiduje 184 godziny zajęć w formie wykładów, ćwiczeń i zajęć laboratoryjnych oraz 6 godzin seminarium dyplomowego, co daje w sumie 190 godzin zajęć.
Kierownikiem Studiów jest dr inż Tomasz Pieciukiewicz
e-mail: pietia@pjwstk.edu.pl
Wykładowcami są pracownicy naukowo-dydaktyczni PJATK oraz certyfikowani przez Microsoft trenerzy Microsoft Dynamics AX.
ZAKRES TEMATYCZNY STUDIÓW PODYPLOMOWYCH
Podstawy zarządzania przedsiębiorstwem - 16 godz.
Zarządzanie projektami informatycznymi - 32 godz.
Modelowanie procesów biznesowych - 16 godz.
Wprowadzenie do systemu klasy ERP Microsoft Dynamics AX - 16 godz.
Instalacja i konfiguracja systemu klasy ERP Microsoft Dynamics AX - 16 godz.
Administracja aplikacją klasy ERP Microsoft Dynamics AX - 16 godz.
Programowanie w aplikacji klasy ERP Microsoft Dynamics AX - 32 godz.
Rozbudowa aplikacji klasy ERP Microsoft Dynamics AX - 40 godz.
Seminarium dyplomowe - 6 godz.
RAZEM 190 godzin